FILTER

Cena

0,00 € - 4 830,00 €

Teplota svetla (K)

Between 
K
and 
K

Svetelný tok

0 - 32010

Uhol dopadu svetla

0 ° - 1005 °

Interiérové a exteriérové svietidlá

Interiérové a exteriérové Svietidlá

Ak hľadáte svietidlá do obývacej izby, kuchyne, detskej izby, kancelárie alebo do exteriéru vášho domova, tu nájdete bohatý sortiment svietidiel, z ktorého si určite viete vybrať to najvhodnejšie svietidlo pre Váš interiér. V tejto kategórii nájdete všetky svietidlá použiteľné do interiérov, čiže do bytov, kúpeľní, domov, kancelárií, priemyselných a iných priestorov. Od jednoduchých technických svietidiel po extravagantné dizajnové kúsky. Nájdete tu aj produkty, ktoré sa ľudovo nazývajú lustre alebo lampy. Vyberte si z podkategórií, rozdelených podľa aplikácie, aby ste sa rýchlejšie dostali k produktu, ktorý hľadáte. Svietidlá určené do domácnosti, predajne či kancelárie. Stropné svietidlá, závesné či nástenné svietidlá rôznych značiek a dizajnu.

Podkategórie

 • Závesné svietidlá

  Interiérové Závesné svietidlá

  Závesné svietidlo je prvý objekt, ktorý si ľudia pri vstupe do miestnosti všimnú. Určité druhy závesných svietidiel krásne ukážu samotné, tie menšie zase dobre vyniknú vo väčšom množstve. Svietidlá visia zo stropu do priestoru miestnosti prevažne na lanku, reťazi, či kovovej tyčke a k stropu sú pripevnené stropnou konzolou/rozetou. Umiestňujeme a montujeme ich v súvislosti s výškou stropu tak, aby sa pod nimi dalo prechádzať, s výnimkou, že tieto Svietidlá montujeme nad jedálenský stôl, konferenčný stolík a podobne. Ak plánujete umiestniť závesné svietidlo nad jedálenský stôl dajte pozor, aby neviselo príliš nízko nad stolom. Ideálna výška je 80-100 cm medzi povrchom stola a koncom závesného svietidla. Nad stôl sa hodí väčšinou viac menších svietidiel ako jedno veľké, pretože zbytočne vzniká nadmerne vysoký uhol rozptylu svetla. Čo sa týka štýlu závesných svietidiel, dnešný trh ponúka široký výber svietidiel od klasických, cez moderné až po odvážne futuristické. Svietidlá Vám dokážu splniť aj predstavu o jednoduchej elegancii Vášho domova.

 • Stropné svietidlá

  Stropné svietidlá

  Stropné svietidlá sa hodia najmä tam, kde nám výška stropu nedovoľuje umiestniť závesné svietidlo alebo polo spustený luster. Stropnice sú nenápadné, neupozorňujú na seba, avšak do bodky spĺňajú svoju funkciu. Vyrábajú sa väčšinou v hranatých a okrúhlych tvaroch. Ideálne stropné svietidlo nielen dokonale osvetľuje miestnosť, ale dáva aj originálny a výrazný charakter. Každý interiér bytu sa vyznačuje odlišnou špecifickosťou a dekorom, takže pri výbere správneho stropného svietidla pre konkrétnu miestnosť by ste mali vziať do úvahy štýl, ktorý v ňom prevláda. Stropné svietidlá sú svojím dizajnom vhodné hlavne na osvetlenie chodieb,predsiení,hál,komôr, ale aj náročných a luxusných priestorov. Vďaka ich priestorovej nenáročnosti ich umiestnite takmer kdekoľvek. Stropné svietidlá môžete však využiť aj na osvetlenie rozľahlých priestorov a vo väčších miestnostiach.

 • Núdzové svietidlá
 • Lustre

  Lustre

  Náš e-shop www.mikolux.eu Vám ponúka široký sortiment lustrov,ktoré nielenže osvetlia byt, ale sú aj vynikajúcim doplnkom do celého interiéru. Než sa rozhodnete kúpiť konkrétny model, je dôležité, aký účinok chcete dosiahnuť. Výber by mal do veľkej miery závisieť od štýlu, ktorý prevláda v celej miestnosti. Túžite po tom, aby Váš domov vyzeral luxusnejšie? Lustre, dodajú každej miestnosti skutočne luxusný nádych. Často práve tieto svietidlá sú to prvé, čo Vašej návšteve udrie do očí. Ide o svietidlá, ktoré sú vyrobené z netradičných materiálov a zaujmú aj svojím tvarom. Pre osvetlenie interiéru môžete zvoliť stojace lampy,lustre alebo závesné svietidlá, stropné svietidlá či stolové lampy. Lustre sa vyznačujú vysokou kvalitou a vždy dodajú ten správny očarujúci vzhľad - či už je to lesklý chróm alebo ligotavé kryštáliky, ktoré ihneď pritiahnu pozornosť.

 • Krištáľové svietidlá

  Krištáľové svietidlá

  V našej ponuke nájdete rôzne typy krištáľových svietidiel -lustre,stojanové svietidlá, lampy, ale aj nástenné či stropné svietidlá. Než sa rozhodnete kúpiť konkrétny model, je dôležité, aký účinok chcete dosiahnuť. Výber by mal do veľkej miery závisieť od štýlu, ktorý prevláda v celej miestnosti. Hlavným cieľom tohto svietidla je podčiarknuť luxus moderného interiéru a jeho skutočnú osobitosť. Vzhľadom na vysokú intenzitu svietenia a nekonečnú variabilitu kryštálových svietidiel sú vhodné na osvetlenie či už veľkých miestností alebo priestorov s vysokým stropom.

 • LED svietidlá

  LED svietidlá

  LED osvetlenie interiéru aj exteriéru je osvetlenie veľmi efektné, sú LED svietidlá tiež oproti tým klasickým značne úsporné pri zachovaní rovnakých svetelných vlastností ako u klasických svietidiel.LED lampy sa rozsvecujú okamžite, hodia sa teda do priechodných miestností aj na schody, kde sa často rozsvecujú a zhasínajú. Ďalšou výhodou je dlhá životnosť LED osvetlenia. Vďaka vlastnostiam svetla je obľúbené využitie LED svietidiel do kuchyne, kúpeľne i pre osvetlenia schodiska. Svoje využitie majú LED svetla aj v exteriéri svietidlá predstavujú kombináciu svietidiel vyrobených z kvalitných materiálov vyznačujúc-ich sa prepracovanými detailami a modernými tvarmi. LED osvetlenie je vhodné ako do interiéru, tak i exteriéru a hodí sa veľmi dobre ako doplnkové osvetlenie. Súčasťou svietidiel sú LED svetelné zdroje, vďaka ktorým docielite nielen dokonalé osvetlenie, ale nakoľko ide o zdroje zamerané na šetrenie energie, výsledkom bude aj ohľaduplnosť voči našej planéte a úspora nákladov za osvetlenie.

 • Sviečkové svietidlá

  Sviečkové svietidlá

  Pokiaľ hovoríme o svetlách rustikálneho, teda vidieckeho, typu, väčšinou ide práve o dominantu interiéru. Medzi hlavné štýly týchto svietidiel patrí mozaika, tienidlá tvarovaná do kvetín alebo napríklad svietnikov. Dominujú tu odtiene hnedej, zlatej, bielej a krémovej. Pre váš výber je určujúce, kde sa rustikálne svietidlo bude nachádzať. V našom katalógu nájdete ako lustre, tak Sviečkové svietidlá, tak nástenné svietidlá vo vidieckom štýle, napríklad do spálne nad posteľ. Učarovala vám móda a dizajn časov minulých? Nesie sa interiér vášho domova, chalupy, reštaurácie alebo hotela v historickom duchu? Potom s ním nezabudnite zladiť aj osvetlenie -sviečkové svietidlá skvele dotvoria štýl interiéru a zároveň vhodne osvetlia priestor. Rovnako, ako sú doplnky dôležitou súčasťou dámskeho aj pánskeho outfitu, sú svietidlá šperkom izby. Môžu byť jej dominantou alebo len funkčnou a ladiacou súčasťou. Nezabudnite preto zaobstarať sviečkové svietidlá a vneste do svojho interiéru závan starých časov. Výsledný efekt bude dokonalý.

 • Drôtené svietidlá

  Moderný interiér a drôtené svietidlá určite nejdú dokopy. Ak hľadáte rustikálne svietidlá, určite sa Váš interiér nesie skôr v tradičnom duchu. Či už ide o dom, byt, chalupu alebo hotel, drôtené svietidlá dokonale tento štýl dotvoria a zároveň vhodne osvetlia priestor.

  Vybrať si môžete z bohatej ponuky svietidiel, ako sú lustre, stolné rustikálne lampy alebo nástenné svietidlá vo vidieckom štýle. Drôtené svietidlá prinesú do Vášho interiéru nostalgiu a spomienky na staré časy. Výsledný efekt bude zaručene dokonalý.

 • Záhradné a terasové...

  Dnes už osvetlenie využívame na vytváranie nočného prostredia , v ktorom exteriér získava novú podobu a robí ho príťažlivejším. Ponúkame široký sortiment vonkajších svietidiel, od jednoduchých či elegantných svietidiel až po účelové reflektory. V ponuke sú nástenné vonkajšie svietidlá, ktoré sa pripevňujú na fasádu, stropné a závesné exteriérové svietidlá, svietidlá a stĺpiky v rôznych veľkostiach a mnohé z nich sú aj vo verzii s pohybovým senzorom.

  Vhodnou vzájomnou kombináciou exteriérových svietidiel dokážeme vytvoriť raj vo vašej záhrade. Požiadavky na vonkajšie, exteriérové alebo tiež záhradné osvetlenie sa v priebehu rokov výrazne zmenili. Kedysi postačovalo jednoduché zabezpečenie dostatku svetla na záhrade či dvore, ktoré zabezpečovalo viditeľnosť a bezpečnosť.

 • Tienidlá
 • Stropné ventilátory

  Stropné ventilátory

  Trápi vás horúčava v letnom období? ťažký vydýchaný vzduch alebo naopak riešite v zime ako ušetriť náklady za vykurovanie? Máme pre vás riešenie. Stropné ventilátory sú moderným doplnkom nielen Vášho bývania,ale aj kancelárie, knižnice, reštaurácie a pod. Ponúkame stropné ventilátory v modernom, luxusnom prevedení a alebo dostupné stropné ventilátory so svetlom i bez svetla.Pripravené máme veľké množstvo stropných ventilátorov, ihneď k odberu, v mnohých farebných variantoch, dizajnoch a veľkostiach. Vyberie si každý. Stropné ventilátory poskytujú čerstvý vzduch a v zimnom období môžu ušetriť náklady na vykurovanie v akomkoľvek priestore až o 30%.

 • Koľajnicové systémy

  Koľajnicové systémy

  umožňujú variabilnú tvorbu osvetlenia a hodia sa prevažne do moderného interiéru. Taktiež sa často využívajú v priemyselnom osvetlení.Lišty doplníte osvetľovacími prvkami podľa Vašich potrieb a samozrejme aj vkusu. Pomocou lištových systémov sa dokonale dajú nasvietiť napríklad obrazy,zrkadlá alebo tovar v obchodoch, kedy vytvoria zaujímavý efekt. Pri výbere lištového systému dbajte na to, aby všetky komponenty boli navzájom kompatibilné

 • Nástenné svietidlá

  Nástenné svietidlá

  Takmer každý priestor potrebuje okrem hlavného osvetlenia aj niekoľko ďalších svetiel. Celkovú atmosféru v miestnosti vám pomôžu dotvoriť nástenné svietidlá. Váš interiér oživia a zároveň dostatočne presvetlia. Nástenné svietidlá sú potrebné, keď potrebujeme bodový svetelný zdroj, ktorý bude podporovať stropné osvetlenie.

 • Obrazové a zrkadlové...

  Obrazové a zrkadlové svietidlá

  Osvetlenie obrazov sa používa k nasvieteniu nástenných malieb, obrazov, zrkadiel. Preto je vhodné v svietidlách nad obrazy používať lineárne žiarivky alebo LED-kovové prevedenie, ktoré poskytujú rovnomerné a intenzívne svetlo. Farebné osvetlenie sa neodporúča z dôvodu sfarbenia daného predmetu. Niektoré svetlá nad obrazy sú flexibilné a dajú sa nasmerovať na určené miesto. I keď sa to na prvý pohľad nemusí zdať, v kúpeľni trávime veľa času. A predovšetkým pred zrkadlom. Preto je práve na osvetlenie zrkadla kladený veľký dôraz. Správne vybrané svietidlo dopomôže ku kvalitnejšiemu a lepšiemu osvetleniu priestoru okolo zrkadla. Zaistí tak viac svetla tak veľmi potrebného pre precízne nalíčenie či stvorenie dokonalého účesu. V našej ponuke nájdete svietidlá vhodné pre osvetlenie zrkadla zhora, ale i z boku.

 • Kúpeľňové svietidlá

  Kúpeľňové svietidlá

  Aj v miestnosti, akou je kúpeľňa, je nutné myslieť na to správne osvetlenie. Pri jeho výbere je však potrebné okrem dizajnovej stránky zohľadniť najmä bezpečnosť. Vlhkosť a voda v kúpeľni sa totiž s elektrinou príliš nemajú radi. Aj preto sú kúpeľňové svietidlá vyrobené tak, aby pod ich vonkajší kryt neprechádzal takmer žiadne častice vody. Túto schopnosť popisuje parameter IP, inak krytie, pričom svietidlá do kúpeľne umiestňované do blízkosti 60 cm od umývadla či vane by mali mať aspoň IP 44. Medzi nasledujúcimi kúdeľovými svietidlami nájdete široké spektrum modelov rozličných dizajnov a s krytím až do IP 65. Svietidlá do kúpeľne by nemali byť príliš veľké a nemali by ani príliš presahovať do priestoru, aby Vám zbytočne nezaberali miesto v kúpeľni. Kvôli vlhkému prostrediu sú na tieto svietidlá kladené vyššie nárok ako na svietidlá v ostatných miestnostiach.

 • Nábytkové svietidlá...

  Nábytkové svietidlá (podlinkové)

  Aby mohla vaša kuchyňa v plnom rozsahu spĺňať svoju funkciu v akomkoľvek čase a období, osvetlenie kuchynskej pracovnej dosky je jednoducho nevyhnutnosťou. Samotné centrálne svetlo do kuchyne je obvykle nedostatočné. Svetlo na kuchynskú linku môže byť buď umiestnené priamo na stene ako závesná lampa do kuchyne alebo môže byť uchytená priamo pod kuchynskú linku do horných skriniek. V týchto svietidlách sú väčšinou použité lineárne žiarivky, ktoré poskytujú intenzívne a rovnomerné svetlo, alebo v posledných rokoch sa stále väčšej popularite teší úsporné LED svetlá. Osvetlenie v kuchyni nie je len praktickou pomocou v každodennej práci, ale aj jedným z najdôležitejších faktorov zdôrazňujúcich celkový charakter miestnosti. To je obzvlášť dôležité dnes, keď sa kuchyňa stala niečím viac ako miestom na prípravu jedál. Móda pre otvorené kuchyne a prílohy nás priviedla k privítaniu hostí, a preto je táto miestnosť centrom rodinného života. Dobre zvolené osvetlenie bude odrážať individuálne preferencie členov domácnosti a zdôrazní štýl prevládajúci v kuchyni. Je to tiež faktor, ktorý rozdeľuje interiér na jednotlivé zóny.

 • Svietidlá (skladačky)

  Svietidlá (skladačky)

  Neviete sa stále rozhodnúť, ktorú farbu tienidla zvoliť do vášho interiéru? Tak pre vás tu máme svietidlá - skladačky, pri ktorých si môžete vybrať samostatnú konštrukciu a tienidlá už podľa vášho vkusu alebo si objednajte k jednej konštrukcii niekoľko tienidiel a môžete si ich meniť podľa nálady. Zostavte si osvetlenie podľa vlastnej predstavy. Podľa vlastných predstáv si podkladáte jednotlivé svetlá a príslušenstvo do plne funkčného systému osvetlenia.

 • Detské svietidlá

  Detské svietidlá

  Aby sa naše dieťa cítilo dobre a bezpečne vo svojej izbe, naplňte ho objektmi, ktoré sú spojené s bezstarostnosťou a zábavou. Lampy pre detskú izbu sú tiež prispôsobené potrebám a vkusu najmladších. Odporúčame Vám, aby ste sa zoznámili s mnohými modelmi a vzormi, ktoré sú k dispozícii v našej ponuke. Ideálnym doplnkom sú aj nástenné detské svietidlá, ktoré mávajú väčšinou nižšiu svietivosť a slúžia deťom ako nočné osvetlenie. V našej ponuke nájdete širokú ponuku detských svietidiel s množstvom motívov, variácií farieb a dizajnov. Detské svietidlá stropné, detské svietidlá bodové - na priame alebo nepriame osvetlenie detskej izby, nástenné alebo stolné detské svietidlá, to všetko vytvorí kúzelnú atmosféru v detskej izbe Vašich ratolestí.

 • Keramické a...

  Keramické a porcelánové svietidlá

  Interiérové svietidlá z keramiky sa už na prvý pohľad odlišujú od bežných svietidiel. Keďže ide o menej tradičný materiál, výrobcovia sa snažia, aby bol taký i dizajn svietidiel. Sú veľmi elegantné a nesú v sebe kúsok minulosti, no pritom sú moderným prvkom v domácnosti. Ak sa na lampe objavia vzory kvetín, čipiek, bodiek, tešte sa! Práve ste totiž objavili vintage interiérový doplnok, ktorý ozvláštni každú halu, obývačku, jedáleň i kuchyňu. Nezabudnite si pozrieť rozmery lampy a jej výkon, aby ste mali miestnosť dostatočne osvetlenú. Sadrové a keramické svietidlá majú nespornú výhodu. Ak chcete mať nenápadné svietidlo, necháte ich vo výrobnej bielej farbe. Tieto svietidlá však môžete jednoducho pretierať klasickou farbou a vytvoriť vždy inú atmosféru.

 • LED panely

  LED panely

  sú svietidlá, ktoré sa vyznačujú väčšou svietivosťou. Sú preto skvelým riešením pre kancelárie, spoločenské priestory, chodby, haly, sklady LED panely rôznych veľkostí a tvarov - od veľko formátových do kazetových stropov, až po prisadené a zapustené v tvare kruhu či štvorca. Vyberte si podľa svojho želania.LED panely sú veľmi moderné interiérové svietidlá, ktoré v súčasnosti často nahrádzajú klasické osvetlenie. Medzi hlavné výhody LED panelov patrí predovšetkým veľmi štýlový vzhľad a súmerné rozloženie svetla. Tiež oceníte to, že na nich nezaznamenáte jednotlivé body svietidiel.LED panely vám veľmi dobre poslúžia ako hlavný zdroj osvetlenia, ale môžete ich využiť aj ako doplnkové svetlo. Záleží len na vás.

 • Vintage/industriálne...

  Vintage industriálne svietidlá

  Premiestnite sa pomocou vintage lustrov a lámp v čase. Práve zavesený luster, elegantne a vkusne visiaci zo stropu, sa hodí k vyčarovaniu špeciálnej atmosféry najviac. Široký výber materiálov, veľkostí a vzorov je zárukou toho, že si vyberiete práve taký vintage luster, aký sa vám do vášho príbytku hodí najviac. Spomenuli ste si na luster v dome starých rodičov a chceli by ste si oživiť spomienky z detstva? Alebo ste boli na prehliadke v zámockých komnatách, poprípade ste si odniesli skvelý nápad z múzea dizajnu? Nech je to tak či onak, u nás nájdete vintage lustre, ktoré ideálne zapadnú do vašej predstavy.Dodajte svojmu domovu trendový lesk s vintage svietidlami. Tento čím ďalej tým populárnejší štýl využíva to najlepšie z designu minulých dôb. Skrášlite si svoju obývačku alebo kuchyňu rustikálnym lustrom a vytvorte atmosféru vidieckeho obydlia niekde v slnečnom Toskánsku. Klasický vzhľad lustrov alebo lámp nezabudnite doplniť LED žiarovkami pre úsporu elektrickej energie. Dosiahnete tak ideálne spojenie minulosti a budúcnosti – krásu aj skvelý výkon.

 • Svietidlá s diaľkovým...

  Svietidlá s diaľkovým ovládaním

  Stmievajte Vaše osvetlenie dotykom, alebo pomocou diaľkového ovládania. Ovládanie intenzity osvetlenia nebolo nikdy jednoduchšie.

 • Orientačné svietidlá...

  Orientačné svietidlá schodišťové

  slúžia na osvetlenie temných zákutí a priestorov, kde nie je potrebné alebo nie je možné použiť osvetlenie priame. Orientačné svietidlá sa používajú pre nepriame osvetlenie schodísk, chodieb a izieb. Táto svietidlá neoslňujú a vynikajú nízkou spotrebou. Orientačné svietidlá majú veľkú úlohu aj v detských izbičkách, kedy pomôžu vašim ratolestiam zaspávať, či cítiť sa v noci bezpečne pri pohybe po dome. Pre osvetlenie schodiska môžete tiež zvoliť LED svietidlá od firmy Skoff. Prednosťou týchto nástenných svietidiel je nízka spotreba elektrickej energie, ľahká inštalácia a malá veľkosť.Osvetlenie schodiska určite nepodceňujte, pretože na schodoch samozrejme potrebujete poriadne vidieť. Pokiaľ chcete ušetriť čo najviac za energiu, je veľmi vhodnou voľbou LED osvetlenie schodiska. Ponúkame vám LED pásy, ktoré majú veľmi moderný vzťah a pritom rovnomerne osvieti celý priestor. LED pásy sa dajú kúpiť v rôznych dĺžkach a pomocou diaľkového ovládania môžete meniť ich farbu a intenzitu.

 • Dekoračné svietidlá

  Dekoračné svietidlá

  tu nájdete originálne doplnky, ktoré vytvoria vo Vašej domácnosti príjemnú atmosféru. Vyberie si naozaj každý, v ponuke sú nástenné aj stropné svietiace dekorácie, rovnako tak ako aj ozdobné lampičky na stôl.

 • Osvetlenie s diaľkovým...

  Stmievajte Vaše osvetlenie dotykom, alebo pomocou diaľkového ovládania.Ovládanie intenzity osvetlenia nebolo nikdy jednoduchšie
 • Svetelné projektory

  Výkonné Svetelné projektory

  Pohyblivé projekčné systémy, vhodné na náročnejšie aplikácie, k projekcii na väčšiu vzdialenosť, projekcii na chodník.

  Základom týchto projekčných systémov sú vybrané efektové LED projektory vhodné na stále inštalácie.

 • Solárne svietidlá

  Solárne svietidlá

  predstavujú veľkú budúcnosť pri spôsoboch ako ušetriť energiu. Dnes už existujú LED svetlá, ktoré všetku energiu potrebnú pre svoju prevádzku LED žiaroviek využívajú zo slnka. Či už sa jedná o LED pásy, vonkajšie svietidlá alebo záhradné svietidlá, solárny zdroj energie pre pohon týchto svietidiel môže využiť naozaj každý. 

 • Nájazdové svietidlá

  Nájazdové svietidlá

  Tieto svietidlá krásne oživia exteriér a poskytnú mu dostatok svetla. Podhľadové svietidlá, ktoré sú zabudované priamo do stropu, vôbec nevytŕčajú. Zápustné svietidlá do podhľadov musia samozrejme v exteriéri spĺňať podmienky vonkajšieho priestoru. Z toho dôvodu musia byť veľmi odolné a mať silnú neprenikavú konštrukciu s vysokým stupňom krytia IP.

  Ak si správne zvolíte exteriérové svietidlá, nielen že dotvoríte atmosféru v okolí domova, v kombinácii s pohybovými senzormi dokážete zabrániť dokonca aj neželaným návštevám. Svietidlá môžu byť buď zápustné do podhľadov, ktoré dotvárajú atmosféru okolo domu zo stropu alebo zápustné do steny, ktoré slúžia ako orientačné osvetlenie schodov a okolitého exteriéru.

 • Zápustné
 • Vonkajšie
 • Systémy
 • Kancelárske svietidlá
 • Príslušenstvo
 • Lankové svetelné systémy
 • Prachotesné svietidlá
 • Vstavané svietidlá
 • Fasádne svietidlá
 • Interiérové svietidlá
 • Lištový systém
 • Technické svietidlá
 • Priemyselné svietidlá

Počet produktov: 24453

Zobrazuje sa 1-30 z 24453 položiek